5. Vyhnite sa sušeniu dresu v sušičke
Sušička bielizne je rýchlym a pohodlným variantom sušenia oblečenia, avšak v prípade funkčných materiálov sa jej odporúčame oblúkom vyhnúť. Vplyvom vysokej teploty a mechanických pohybov v sušičke môže dôjsť k deformácii tkaniny, strate elasticity a zníženiu ich funkčných vlastností. Cyklistické dresy sú vyrábané z rýchloschnúcich materiálov, takže odporúčame dres radšej nechať chvíľu voľne vyschnúť v tieni na vzduchu.
6. Dres žehlite len v nevyhnutne nutných prípadoch
Rovnako ako v prípade teplého vzduchu v sušičke je priamy kontakt látky s teplou žehličkou rizikom obmedzenia stálosti a funkčnosti cyklistického dresu. Šetrnou alternatívou vyrovnania záhybov a pokrčenia je vyvesenie dresu na ramienko do kúpeľne či iného vlhkého prostredia. Pokiaľ za každú cenu potrebujete dres vyžehliť, nastavte vždy žehličku na nízku teplotu a žehlite dres cez žehliacu handričku alebo utierku, aby nedošlo k priamemu kontaktu s materiálom.
7. Dodržujte pokyny na etikete dresu
Každý cyklistický dres obsahuje štítok so špecifickými inštrukciami na starostlivosť oň, ako je napríklad odporúčaná teplota prania, spôsob sušenia a žehlenia. Všetky pokyny sú navrhnuté tak, aby čo najviac minimalizovali riziko poškodenia materiálu a zaistili čo najdlhšiu životnosť dresu, teda sa naozaj oplatí im venovať pozornosť a dodržiavať ich.
8. Pred praním otočte dres naruby
Týmto jednoduchým krokom ešte viac predídete postupnému opotrebovaniu farebnej potlače, reflexných prvkov a ďalších citlivých častí dresu tým, že obmedzíte ich priamy kontakt s ostatným oblečením a tým minimalizujete riziko ich poškodenia alebo zaseknutia. Z rovnakého dôvodu sa pred praním tiež vždy uistite, že sú na drese zapnuté aj všetky zipsy.